Willian refuzon sërish kontratën e re nga Chelsea

Willian ka hedhur poshtë përsëri një ofertë të një kontrate dy vjeçare nga Chelsea, por anësori vonon të marrë një vendim përfundimtar për të ardhmen e tij.

31-vjeçari ende dëshiron të luajë në ndeshjen e Ligës së Kampionëve, pasi ata synojnë të bëjnë mrekulli pas humbjes 3-0 në shtëpi të ndeshjes së parë kundër Bayern Munich të shtunën.

Frank Lampard po përballet me një krizë seleksionimi për ndeshjen me Christian Pulisic, Cesar Azpilicueta, Pedro dhe Billy Gilmour të gjithë të lënduar, ndërsa Jorginho dhe Marcos Alonso janë pezulluar, transmeton lajmi.net.

Willian po synon të rikuperohet nga problemi i tij në thembër i cili bëri që ai të humbasë finalen e Kupës së FA kundër Arsenalit.

Agjenti i brazilianit, Kia Joorabchian ka konfirmuar se për klientin e tij ka oferta nga pesë klube.