Vdes i plagosuri në Repë të Podujevës, ishte vëlla i viktimës

I plagosuri në Repë të Podujevës, ka vdekur. Lajmin e ka bërë të ditur zyrtari për informim në Policinë e Kosovës, Bajram Krasniqi, përcjell KP-ja.

Gjatë ditës së sotme, pas një mosmarrëveshje, ishte vrarë një person, ndërkohë që një tjetër është plagosur. Tash edhe i plagosuri ka vdekur, pasi nuk arriti t’u mbijetojë plagëve të mara.

“I plagosuri në fshatin Repë, i cili ishte sjellë në QKUK, nuk ka arritur t’u mbijetojë plagëve të marra dhe ka ndërruar jetë, ai është 41-vjeçar”, ka thënë Krasniqi.

Të dy viktimat janë vëllezër, teksa dyshohet se u vranë nga fqinji i tyre 65 vjeçar.

Sipas KP-së, dyshohet se deri te vrasja erdhi për çështje pronësie.

Dorasi ende është në arrati.