Tërmet në rajon, lëkundjet ndjehen edhe në Kosovë

Një termet i fuqishëm me intensitet prej 3,4 sipas shkallës së Rihterit ka goditur Shkupin, lëkundjet u ndjen edhe në Kosovë.

Po ashtu dridhjet nga ky tërmet janë ndier edhe në Serbi.

Reagime të shumta ka pasur dhe nga persona të ndryshëm në Kosovë, të cilët kanë thënë se lëkundjet janë ndjerë mjaftë shumë në vendin tonë.