Skënderbeu ndalet në Beograd

Skuadra e Skënderbeut ka humbur në mes të Beogradit nga klubi i Partizanit.

Në xhiron e katërt të fazës së grupeve në Europa Ligë, klubi serb mposhti 2 me 0 ekipin shqiptar.

Golin e parë për serbët e shënoi Zoran Tosic në minutën e 39-të, kurse të dytin dhe të fitores për ekipin e Partizanit e shënoi Tawamba në minutën e 66-të.

Skënderbeu u mundua me forcat e veta të shënoi, por nuk arriti ta prekte rrjetën e portierit Stojkovic.

Me këtë humbje Skënderbeu rrezikon kualifikimin, pasi mbetët me vetëm 2 pikë në pozitën e fundit./I