Salah po tregon formë të shkëlqyeshme në Liverpool

Ylli i Liverpoolit, Mohamed Salah, vazhdon të shkelqejë në Anfield.

Ai ka arritur që në të gjitha garat këtë sezon, nga 25 ndeshje të zhvilluara, të shënojë 17 gola dhe të asistojë 4 topa per bashkëlojtarët e tij.

The Reds janë në luftë për titull me klubin Manchester United, ku këta të fundit gjatë natës së mbrëmshme kanë mundësi të dalin të parët.

Edhe pse ka pasur spekulime të shumta se Salah dëshiron largimin nga skuadra, një gjë e tillë nuk ka ndodhur.

Ndeshja e ardhshme e Liverpool është më 17 janar, pikërisht kundër Djajve të Kuq.