Rreth 600 pacientë të shtrirë në QKUK dhe spitale, 20 në respiratorë dhe 385 me oksigjenoterapi

Rreth 600 pacientë janë duke u trajtuar aktualisht në Qendrën Klinike Universitare dhe Spitalet Rajonale në vend.

Prej tyre, 385 kanë rezultuar pozitivë me Covid-19, njofton Klan Kosova

Sipas raportit ditor të SHSKUK-së, 20 pacientë janë në respiratorë, 23 me CPAP dhe 385 të tjerë me oksigjenoterapi.