Republika e Afrikës Qendrore, rritet në 35 numri i të vdekurve nga përleshjet

Bilanci i vdekjeve në përleshjet midis milicisë dhe tregtarëve në Bangui, kryeqyteti i Republikës së Afrikës Qendrore, është rritur në 35, njoftuan sot mediat lokale, transmeton Anadolu Agency (AA).  Përleshjet, të cilat shpërthyen të martën në lagjen PK5 me shumicë muslimane të qytetit derisa tregtarët morën armë për të kundërshtuar taksat e vendosura nga grupet … Continue reading Republika e Afrikës Qendrore, rritet në 35 numri i të vdekurve nga përleshjet