Real Madrid-Tottenham, rezultat i papritur

Barazim në kryendeshjen e mbrëmjes në Ligën e Kampionëve në “Santiago Bernabeu”.

Real Madridi dhe Tottenhami kanë barazuar 1:1.

Anglezët kaluan në epërsi me auto-golin e Raphael Varane.

Mirëpo, Reali barazoi me të zakonshmin Cristiano Ronaldo.

Në ndeshjen tjetër të grupit, APOEL-i dhe Dortmundi barazuan 1:1.