Pas shiut e breshërit dje, ja si do të jetë moti sot

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me vranësira por i ngrohtë dhe i paqëndrueshëm, pjesërisht me erë drejtimesh të ndryshme dhe me stuhi lokale.

Temperatura e mëngjesit do të jetë nga 13 në 18 kurse ajo më e larta e ditës nga 24 në 28.

Në ditët në vijim do të jetë mot me re, i paqëndrueshëm dhe pak më i freskët se në ditët e mëparshme, vende-vende me shi e bubullimë, kurse temperatura do të jetë rreth mesatares për këtë kohë të vitit.