Rajon dhe Botë

SPORT

Artikuj

Mali i Zi tjetërson pronën e Kosovës në Budvë, AKP kërkon...

0
Që nga përfundimi i luftës në vitin 1999, Kosova ende nuk e ka pronësinë mbi pasurinë e saj në shtetet që përbënin ish-Jugosllavinë. Kosova...

Pandemia zbeh gjasat për liberalizim të vizave

0
Në kohën kur Gjermania është duke rivendosur kufirin me Çekinë dhe Austrinë për shkak të pandemisë, liberalizimi i vizave apo heqja e kufijve për...

Ku dështoi Kosova në sigurimin e vaksinës kundër COVID-19?

0
Derisa vendet e rajonit kanë filluar vaksinimin e qytetarëve kundër COVID-19, në Kosovë ende nuk ka arritur vaksina kundër kësaj sëmundjeje që e shkakton...

Jetë / Shëndetësi

8 Përfitimet shëndetësore të Çajit Mente

0
Çaji me mente nuk njihet vetëm për vetitë e tij qetësuese por edhe për një...

Dhimbjet e Kokës: Simptomat, Diagnostifkimi dhe Trajtimi

0
Ka disa lloje të ndryshme të dhimbjeve të kokës. Migrena dhe dhimbjet nga tensionit janë...

Lëngjet e Panxharit të Kuq dhe Rrepave

0
Panxhari i kuq dhe rrepat konsiderohen gjerësisht si dy nga perimet që ofrojnë lëngje me...

Dobitë e Ushtrimeve Aerobike

0
Ushtrimet aerobike janë aktivitetet të cilat ndihmojnë në shpejtimin e qarkullimit të gjakut dhe aktvizimin...

Përfitime shëndetësore të provuara të Farave Chia

0
Farat Chia janë ndër ushqimet më të shëndetshme në planet. Ato janë të pasura me ushqyes...

Teknologji

OnePlus konfirmon, seritë OnePlus 9 vinë më 23 Mars

0
Sipas spekulimeve OnePlus 9 Pro do të ketë ekran 1440p me frekuencë 120Hz, btaeri 45W dhe teknologji karikimi të kundërt. OnePlus ditën e sotme zbuloi...

Auto

Huawei nga telefonët “smart” kalon tek…automjetet elektrike

0
Gjigandi i telefonisë Huawei mund të ndryshojë fokusin e tij të biznesit. Sipas burimeve të shpërndara nga agjencia Reuters, kompania kineze që po përballet...

Kuriozitete

Fakte interesante në lidhje me gjakun e njeriut II

0
1.Trombocitet janë krejtësisht ndryshe dhe janë përgjegjës për mpiksjen e gjakut, sa herë që ndodh gjakderdhja për shkak të prerjes ose plagës. Kjo parandalon...

A e keni ditur ?

Opinione

Receta e ditës