Ndeshja Maqedoni-Kosovë pritet të shtyhet, presidenti i UEFA-s mbanë mbledhje

Ndeshja në mes Maqedonisë dhe Kosovës që është paraparë të luhej më 26 mars ka gjasa që mund të shtyhet.

Kjo pritet të ndodh për shkak të koronavirusit i cili është përhapur në shumë vende të evropës.

Anulimi i ndeshjeve në Ligën e Kombeve kishte ardhur si sygjerim nga presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino mirëpo me të njëjtin qëndrim ka dalur edhe UEFA.

Presidenti i UEFA-s, Çeferin pritet që gjatë të martës të mbaj mbledhje me presidentët e federatave dhe të merret një vendim./indeksonline.