Mirjana Jevtiq jep dorëheqje nga posti i ministres

Ministrja e Administrimit të Pushtetit Lokal Mirjana Jevtiq e ka inforumar sot kryeministrin Isa Mustafa për dorëheqjen e saj në këtë post.

Këtë informatë për RTK2 në një deklaratë telefonike e ka konfirmuar kryetari i Listës Serbe, Slavko Simiq, transmeton Klan Kosova.

“Mirijana Jevtiq në mesditë e ka informuar kryeministrin Isa Mustafa, se po dorëhiqet nga posti i ministres së Administrimit të Pushtetit Lokal dhe për dorëheqjen e Jevtiq, Lista Serbe e njoftoi edhe kryeministrin” tha Simiq.