Mësohen çiftet e “Play Off” në Ligën e Evropës

Europa League trophy is seen prior to the UEFA Europa League Final between Chelsea and Arsenal at Baku Olimpiya Stadionu on May 29, 2019 in Baku, Azerbaijan. (Photo by Etsuo Hara/Getty Images)

Me ndeshjet e kompletuara të raundit të tretë kualifikues në Ligën e Evropës, tani dihet çiftet e fazës Play Off.

Faza Play Off, është faza e fundit kualifikuese për Ligën e Evropës.

Pjesë e kësaj faze janë skuadra të njohura si Celtic, PSV, Wolfsburg, Basel, Milan, Dinamo Zagreb, Rangers, Tottenham dhe Galatasaray, pa harruar edhe kampionët e Shqipërisë, Tiranën, që e pret një sfidë aspak e lehtë përballë Young Boys.
Ndeshjet e fazës Play Off luhen më 1 tetor, shkruan lajmi.net.

Çiftet e ndeshjeve Play Off: