Maqedoni e Veriut, 3 të vdekur dhe 160 raste të reja me COVID-19

Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve ka regjistruar 160 raste të tjera të koronavirusit të ri (COVID-19), duke e çuar në 12.515 numrin e përgjithshëm të të infektuarve me këtë virus në vend, transmeton Anadolu Agency (AA).

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se gjatë ditës së fundit po ashtu janë raportuar 3 vdekje të reja nga COVID-19, me çka numri i përgjithshëm i vdekjeve është rritur në 535.

Maqedonia e Veriut deri më tani ka kryer 123.122 teste të dyshuara për COVID-19, përfshirë 2.172 teste të kryera gjatë ditës së fundit.

Numri i pacientëve të shëruar nga koronavirusi në vend arrin në 9.030, ndërsa numri i rasteve aktive në 2.950.