Lufta ndaj Covid-19, shkon në mbi 2 milion e 700 mijë numri i të shëruarve

Vazhdon të rritet numri i personave të shëruar nga Covid-19. Sipas faqes “Wordometer”, 2.701.360 persona në botë janë shëruar nga koronavirusi.

Dhjetë vendet e para që kanë regjistruar janë SHBA (523.062), Spanja (196.958), Brazili (193.181), Rusia (167.469), Gjermania (164.900), Italia (155.633), Turqia (126.984), Irani (116.827), India (86.896) dhe Kina (78.302).

Numri i rasteve të zbuluara në botë aktualisht është 6 milionë e 94 mijë e 706, ndërsa numri i të vdekurve ka shkuar 368.831./tch