Liga e Kombeve, sot luhen nëntë ndeshje

Tifozët e futbollit edhe sot (e shtunë) kanë një ditë të mbushur me ndeshje.

Liga e Kombeve vazhdon me ndeshjet e xhiros së parë në të gjitha ligat, shkruan lajmi.net.

Sot, në orar janë nëntë ndeshje, ku Liga A vjen me katër super sfida.

Nga ora 18:00, Islanda do të jetë nikoqir i Anglisë, ndërsa nga ora 20:00 luajnë:

Danimarkë – Belgjikë

Portugali – Kroaci

Suedi – Francë

Në Ligën C, një ndeshje që u intereson edhe tifozëve të Kosovës, është ajo mes Maqedonisë dhe Armenisë.

Maqedonia është kundërshtare e Kosovës në Play Off e Ligës së Kombeve, në ndeshjen që luhet në tetor.