Liga e Evropës: Prishtina kundër Lincoln Red Imps (GIB)

Është hedhur shorti për parakualifikueset e Ligës së Evropës.

Dy skuadra kosovare do të garojnë në fazën preliminare të kualifikueseve të Ligës së Evropës; Prishtina dhe Gjilani, përcjell lajmi.net.

Sot, këto skuadra kanë mësuar edhe kundërshtarët e tyre të parë.

Prishtina do të përballet me skuadrën e Lincoln Red Imps nga Gjibraltari.

Skuadra vendase do të jetë ajo e Lincoln , pasi është tërhequr e para në shortin e sotëm.