Lenovo publikoi katër tabletë të rinj Android

Tabletët Android mund të mos jenë në momentin më të mirë, por Lenovo ende vijon me lëvizje të mëdha sa I përket tabletëve.

Kompania ka njoftuar pesë tabletë të rinj Android për të zëvendësuar formacionin e vitit të kaluar.

Modelet e reja janë të ndara në tre grupe: seria e buxhetit E, i cili vjen në modele shtatë, tetë dhe 10 inç, M10 dhe premium P10 (të dyja janë modele 10 inç).

Këtu janë të gjitha detajet:

LENOVO TAB P10

1920 x 1080, ekran 10.1-inç
Procesori Qualcomm Snapdragon 450 (Octa-Core, 1.8 GHz)
Deri në 4GB RAM
Deri në 32 GB hapësirë ​​ruajtëse
8MP kamera e pasme, 5MP kamera e përparme
Katër folës, sensor gjurmësh gishtash
Android Oreo
LENOVO TAB M10

1920 x 1080, ekran 10.1-inç
Procesori Qualcomm Snapdragon 450 (Octa-Core, 1.8 GHz)
Deri në 3 GB RAM
Deri në 32 GB hapësirë ​​ruajtëse
5MP kamera e pasme, 2MP kamera e përparme
Dy folës
Android Oreo
LENOVO TAB E10

1280 x 800, ekran 10.1-inç
Procesori Qualcomm Snapdragon 210
Deri në 2GB RAM
Deri në 16GB hapësirë ​​ruajtëse
Dy folës
Android Oreo (Go Edition)
LENOVO TAB E8

1280 x 800, ekran 8 inç
Procesori MediaTek MT8163B (1.3 GHz)
Deri në 1GB RAM
Deri në 16GB hapësirë ​​ruajtëse
Android Nougat
LENOVO TAB E7

1024 x 600, ekran 7 inç
MediaTek MT8167 ose MediaTek MT8321 (respektivisht për modelet Wi-Fi dhe 3G)
Deri në 1GB RAM
Deri në 16GB hapësirë ​​ruajtëse
Android Oreo (Go Edition)
Siç mund ta shikoni, këto tableta janë më shumë të dizenjuara si pajisje familjare. Për fat të mirë, çmimet e reflektojnë edhe këtë. Tab Lenovo E7 është më i lirë, duke filluar nga 69.99 dollarë kur të lançohet në Tetor ekskluzivisht në |Walmar.com.

Tab E8 është 99,99 dollarë, tani është në dispozicion në Walmart, ndërsa Tab E10 do të kushtojë 129,99 dollarë kur të lançohet në Tetor.Sa i përket Tab M10 dhe Tab P10, që janë më të fuqishme, Lenovo ende nuk ka dhënë asnjë datë për lançimin apo informata për çmimet, por premton parapagesa të disponueshme më vonë gjatë dimrit.