Lajçak konfirmon: Në Bruksel u diskutua për pretendimet financiare dhe pronësore

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka postuar fotografi me negociatorët Skender Hyseni dhe Marko Gjuriq nga takimi i sotëm në Bruksel.

Miroslav Lajçak nëpërmjet një postimi në Twitter ka thënë se atje është diskutuar për pretendimet e përbashkëta financiare dhe pronësore, shkruan lajmi.net.

“Sapo përfunduam bisedimet e sotme me kryenegociatorët Marko Gjuriq dhe Skender Hyseni mbi pretendimet e përbashkëta financiare dhe pronësore. Diskutimet tona konfirmuar kompleksitetin dhe ndjeshmërinë e çështjes. Do të vazhdojë”, ka shkruar Lajcak.