Krizë te Barcelona, tre futbollistë refuzojnë uljen e pagave

Barcelona nuk po arrin të këndellet nga kriza ekonomike si shkak i pandemisë Covid-19

Barça përmes një komunikate ditë më parë ka lajmëruar për një humbje të madhe në aspektin financiar dhe për këtë, por kërkon që t’I ulet paga futbollistëve edhe njëherë, shkruan IndeksOnline

 

Pothuajse të gjithë kanë pranuar uljen e pagave për të dytën herë, por kundër kanë qenë  Marc-Andre ter Stegen, Frenkie de Jong dhe Clement Lenglet.

E në këmbim të uljes së pagave, klubi do t’ua zgjas atyre kontratën.