Klopp trajneri i vitit në Premierligë

Tashmë është zyrtare, Jurgen Klopp zgjedhet trajneri më i mirë i vitit në Premierligë.

Lajmin e ka bërë të ditur vet klubi anglez, Liverpooli përmes një postimi në profiln e tyre zytare në “Twitter”, shkruan IndeksOnline

Konkurrent të teknikut gjermani ishin edhe tre trajnerë si Lampard Rodgers dhe Wilder.