Juventusi mposht Sevillën, ecën tuje

Juventus ka shënuar fitore shumë të rëndësishme kundër Sevillas në udhëtim me rezultat 3:1, për të kaluar tutje në Ligën e Kampionëve.

Golin e parë e shënoi Sevilla me anë të Parejas, ndërsa Juventus u përgjigj me golat e Marchisios, Bonuccit dhe Mandzukicit.

Pas kësaj fitoreje, Juventus ngritët në vendin e parë në Grupin H me 11 pikë, një më shumë se sa Sevilla.