Joachim Low mbetet në stolin e Kombëtares së Gjermanisë

Trajneri Joachim Low do vazhdojë të drejtojë Kombëtaren e Gjermanisë.

Strategu ishte i lidhur me largimin nga posti pas humbjes turëpruese nga Spanja, transmeton lajmi.net.Sidoqoftë, sipas German Football News, Loë do vazhdojë të jetë në stolin e kryetrajnerit.

”Low thuhet se do jetë trajner i Gjermanisë për Evropianin 2020 që mbahet vitin e ardhshëm dhe në rast se nuk e fiton trofeun, atëherë gjasat janë të mëdha që të shkarkohet.