Interi vendos për Conten

Antonio Conte do të mbetet trajner i Interit edhe për sezonin e ri.

Pas një takimi mes drejtuesve të Inter dhe trajnerit Antonio Conte, është vendosur që të vazhdohet bashkëpunimi.

Lajmi bëhet i ditur në faqen zyrtare të klubit, përcjell lajmi.net.

Conte në sezonin e parë, dërgoi Interin deri në finale të Ligës së Evropës, ndërsa në Serie A, përfunduan në vendin e dytë.

Pas finales së Ligës së Evropës, Conte la të hapur mundësinë për largim nga Interi, por sot është vendosur e kundërta.