Grenell demanton delegacionin kosovar: ShBA nuk i heq vizat për qytetarët e Kosovës

45 ditë pas marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë në Washington, është thënë se të dy shtetet mund të udhëtojnë pa viza për në SHBA.

Por këtë gjë ambasadori, Richard Grenell e ka hedhur poshtë.

Ai e ka sqaruar përmes një postimi në Twitter ku tha se kjo gjë është e pavërtetë.