Gjermani, automjeti hyn në turmë gjatë një parade të karnavalit

Një automjet ka hyrë në turmë gjatë një parade të festivalit, në qytezën Volkmarsen në shtetin federal Hessen të Gjermanisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas lajmeve në shtypin gjerman, gjatë incidentit janë plagosur shumë persona në mesin e të cilëve edhe fëmijë. 

Në vendngjarje janë dërguar një numër i madh i policisë dhe zjarrfikësve.