Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve

UEFA ka publikuar formacionin e javës në Ligën e Kampionëve.

Këtë mesjavë janë zhvilluar katër ndeshje shumë interesante në Ligën e Kampionëve, në fazën e 1/8 së finales.

Të martën, Napoli dhe Barcelona kanë luajtur barazim 1:1, ndërsa Chelsea është mposhtur 0-3 në shtëpi nga Bayern Munich.

Dy ndeshje tjera, u zhvilluan edhe të mërkurën, me Lyon që befasoi Juventusin, ndërsa Manchester City triumfoi 1:2 në ‘Santiago Bernabeu’, kundër Real Madrid.

Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve, përbëhet në shumicë nga lojtarët e Bayern Munich (5).

Formacioni i javës: