Fanellat e reja të futbollistëve të Serbisë të inspiruara nga Nikola Tesla

Ekipi kombëtar i Serbisë në futboll ka fanellë të re të frymëzuar nga shkencëtari dhe shpikësi Nikola Tesla, të cilën lojtarët do ta veshin në ndeshjet e radhës në Ligën e Kombeve dhe duelet e barazhit për kualifikim në Kampionatin Evropian, transmeton Anadolu Agency (AA).

Ata në ndeshjet e radhës në Ligën e Kombeve dhe duelet e barazhit për kualifikim në Kampionatin Evropian do të veshin fanellat e disajnuara speciale (kuq e bardhë si mysafirë) njoftoi Shoqata e Futbollit të Serbisë.

Ekipi kombëtar i Serbisë ndeshjen e parë do ta luaj më 3 shtator kundër Rusisë ndërsa më 6 shtator do të luaj ndaj Turqisë.