Edhe CNN raporton për përleshjen në mes të Krasniqit e Zekës

Përleshja në mes të Frashër Krasniqit dhe Milaim Zekës, dy deputetëve kosovarë, ka bërë jehonë në gjithë botën.

Për duelin fizik që ndodhi në emisionin INFO LOKALE në Klan Kosova pos mediave ballkanike ka raportuar edhe CNN Turk, një ndër televizionet më të mëdha në botë.

Në shkrimin për këtë rast CNN Truk shkruan se si rrodhi ngjarja dhe se u desh të ndërhyjë stafi teknik i emisionit për ta ndërprerë përleshjen, njofton Klan Kosova.

Lajmin e kanë publikuar edhe shumë media të tjera në Turqi si Haber Turk, Dogan News Agency, e të tjera.