Dramë e vërtetë në Ligën e Kampionëve – PSG e mposhtë krejt në fund Atalantën

Tashmë ka përfunduar takimi ndërmjet Atalantës dhe Parisit, dule ky në kuadër të çerekfinales në Ligën e Kampionëve.

Dueli u mbyll me rezultat dramatik në 1:2 për klubin e Tuchel, ku me dy gola krejt në fund të takimit, nga Marquinhos dhe Choup – Mpting M, Parisi arriti të kualifikohet tuje, shkruan IndeksOnline

Edhe pse skuadra e Atlantës shënuan të parët përmes Pasalic në minutën e 27’të të takimit, këta rezultat e lëshuan në fund, dhe u ndëshkuan nga Parisi.

Kështu, Parisi bëhet skuadra e parë që kalon në gjysmë-finale të Ligës së Kampionëve.