Dortmundi ia merr vendin e parë Realit

Real Madridi ka barazuar me Borussia Dortmundin në “Santiago Bernabeu”.

Rezultati përfundimtar ishte 2:2, pas një goli në fund të Marco Reus.Golat për ekipin e Zinedine Zidane i realizoi Karim Benzema, ndërsa për gjermanët shënuan Pierre-Emerick Aubameyang dhe Reus.

Reali mbetet kështu në vendin e dytë të grupit F, ndërsa Dortmundi kualifikohet si i pari.