De Bruyne lojtari më i mirë i vitit në Premierligë

Kevin De Bruyne është shpallur lojtari i vitit në Premierligë.

Ylli i Manchester City, Kevin De Bruyne, sot është shpallur lojtari më i mirë i sezonit 2019/20 në Premierligë.

Mesfushori belg ka mposhtur treshen e Liverpool, Sadio Mane, Jordan Henderson e Trent Alexander-Arnold për këtë çmim.

De Bruyne me skuadrën e tij arriti të mbyllte sezonin në pozitën e dytë në Premierligë.

KDB ka krijuar më së shumti raste në Premierligë (136). Ai gjithashtu ka më së shumti asistime (20) dhe është përfshirë në më së shumti gola (33).