Ballina Sport Futboll City sigurt drejt mbrojtjes së titullit

City sigurt drejt mbrojtjes së titullit

Jeremy Doku ishte një nga lojtarët më të mirë në fitoren e Manchester Cityt përballë Bournemouth.

Skuadra e Pep Guardiolas shënoi gjashtë herë në një fitore 6:1, shkruan lajmi.net.

Ishte pikërisht Doku ai që zhbllokoi rezultatin, duke shënuar në minutën e 30-të.

City nuk u vonua dhe gjet edhe golin e dytë me anë të Bernardo Silvas, derisa Doku këtë herë u kthye në asistues.

Goli i tretë erdhi në minutën e 37-të, me Dokun që ishte përsëri i përfshirë, ai asistoi për Akanjin.

Në pjesën e dytë Foden gjeti golin e katërt me Dokun që përsëri asistoi.

Bournemouth shënoi golin e ngushëllimit në minutën e 74-të me anë të Luis Sinisterras.

Doku kompletoi ndeshjen me asistin e katërt, me Silvan që shënoi për 5:1.

Ake u përkujdes për rezultatin përfundimtar 6:1, dy minuta përpara fundit.

Me këtë fitore, City mban pozitën e parë në tabelë me 27 pikë të tubuara por me një ndeshje më shumë të zhvilluar se Tottenhami që gjendet në pozitën e dytë me 26 sosh.