Chelsea – Liverpool, formacionet e mundshme

Premier Liga angleze sonte me fillim nga ora 17:30 sjellë derbin e madh anglez ndërmjet Chelseat dhe Liverpoolit.

Të dy klubet shihen si pretendente serioze për titullin kampion të edicionit 2020/21 dhe do të provojnë të dëshmohen që në xhiron e dytë në ballafaqim mes tyre.

Të dy skuadra kanë bërë përforcime serioze dhe këto janë formacionet e mundshme:

Chelsea: Kepa Arrizabalaga, Reece James, Andreas Christensen, Kurt Zouma, Cesar Azpilicueta, N’Golo Kante, Mateo Kovacic, Mason Mount, Kai Havertz, Tammy Abraham, Timo Werner.

Liverpool: Alisson Becker, Trent Alexander-Arnold, Joe Gomez, Virgil van Dijk, Andy Robertson, Jordan Henderson, Fabinho, Georginio Wijnaldum, Mohamed Salah, Roberto Firmino, Sadio Mane.