Chelsea dhe Sevilla fitojnë dhe kalojnë tutje në Ligën e Kampionëve

Chelsea dhe Sevilla kanë siguruar kalimin në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve, pas fitoreve që arritën në grupin E.

Chelsea në ndeshjen e xhiros së katërt, ka arritur të mposht në udhëtim 1:2 Rennes.

Me rezultat të njëjtë fitoi edhe Sevilla, në udhëtim te rusët e Krasnodar.

Pas katër ndeshjeve, Chelsea prinë në grup me 10 pikë, aq sa ka edhe Sevilla.