Agjërimi i Ramazanit: Kohë për mendim, veprim dhe ndryshim!

0
Agjërimi është mundësia e artë që për një vit të bëhet llogari mbi shumë gjëra, duke filluar nga sjelljet tona me Zotin, njerëzit,...

Live: Hapja e xhamisë “Çamlıca”, më e madhja në Turqi (Video)

0
Tani po zhvillohet hapja zyrtare e xhamisë "Çamlıca", xhamia më e madhe në Turqi, raporton Anadolu Agency. Pamjet Live jane...

Anija shqiptare shpëton 50 emigrantë (video)

0
 Një anije shqiptare e Forcës Detare me mision në Detin Egje ka shpëtuar mbrëmjen e së martës një gomone me 50 emigrantë.

Një zv.ministër si Ramadani: Ia kërkova gruas analizat se mos kishte ndonjë behane!

0
Zëvendësministri i FSK-së Burim Ramadani, i cili vie nga radhët e AAK-së, gjatë një interviste televizive në kanalin KTV nuk shpëtoi pa...

Gjurmë Shqiptare – Historia e panjohur e Isa Boletinit

0
Historia e panjohur e Isa Boletinit... Të fshehtat e të pathënat e saj, betejat e dokumentuara dhe ato më pak të...

Rasti në Zelandë të Re, Elvis Naçi shpërthen në lot gjatë ligjeratës

0
Ligjerata e Elvis Nacit kësaj radhe ka qenë më ndryshe nga heret tjera. Ai ka folur rreth muslimaneve dhe...

Një mrekulli e bukur: Lindi në javën e 25, por u rrit si mos...

0
Për të ardhur në jetë, një fëmije i duhen nga 37 deri në 40 javë. 

Terroristi që vrau 40 besimtarë në Zelandë e filmoi ngjarjen (Video)

0
Një terrorist  i armatosur që hapi zjarr brenda një xhamie të Zelandës së Re ka transmetuar sulmin e tij në një video 17 minutëshe...

Ferizaj, shembull i bashkëjetesës ndërfetare (Dokumentar)

0
Xhamia dhe Kisha ndajnë të njëjtin oborr në Ferizaj tani e 80 vjet. Ky rast është i rrallë në botë e ndoshta...

Artikujt e fundit