Kurti mbështet publikisht Joe Bidenin për President të ShBA-së

0
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka mbështetur publikisht kandidatin Joe Biden për President të ShBA-së. Përmes një video-mesazhi, ish-kryeministri Kurti, ka ftuar të gjithë...

New York, skeleti i dinozaurit 67-milionë-vjeçar shitet për 27,5 milionë dollarë

0
Skeleti i një dinozauri të lashtë 67 milionë vjet u shit për 27,5 milionë dollarë në një ankand në New York të SHBA-së, raporton...

Policia sërish në aksion, vazhdohet aksioni i Karaçevës në rajone të tjera të Kosovës

0
Aksioni i Karaçevës për mbylljen e kazinove është duke vazhduar edhe sot në rajone të tjera të Kosovës. Kjo është bërë e ditur me anë...

Sulmuesi ekuadorian Enner Valencia, lojtar i ri i Fenerbahçes

0
Lojtari i përfaqësueses të Ekuadorit, Enner Valencia, është lojtari i ri i klubit të Super Ligës turke Fenerbahçe, transmeton Anadolu Agency (AA). Kryesia i Fenerbahçes...

Lista e shteteve që prodhojnë më së shumti makina, ja kush renditet i pari

0
Shumica e veturave të reja në botë prodhohen nga fabrikat e Kinës.Sipas të dhënave të Organizatës Ndërkombëtare të Prodhuesve të Veturave, renditja e shteteve që kanë...

Hamas: Izraeli me sulmin ndaj Gazës synon largimin e vëmendjes në politikën e brendshme

0
Hamas theksoi se Izraeli synon që nëpërmjet bombardimit të Rripit të Gazës që e mban nën bllokadë, të transferojë jashtë vendit krizën që e...

GJYANAHET QË NJERËZIT NUK RUHEN PREJ TYRE

0
Po vëllezër të mi! Ka shumë gjynahe të natyrës morale dhe shoqërore që shumë nga ne as që e çajmë kokën bile, sepse kur...

SHBA shënon rekord ditor të të infektuarve me Covid-19, mbi 66 mijë raste

0
Vetëm të shtunën në SHBA janë regjistruar mbi 66 mijë raste të reja të të infektuarve me koronavirus. BBC raporton se ky është rekord ditor...

144 pacientë me koronavirus në QKUK, dy në gjendje të rëndë

0
Sipas raportit 24 orësh nga Klinika Infektive, Klinika e Pulmologjisë dhe njësia intensive në Mjekësi Sportive, në trajtim janë gjithsej janë 144 pacientë të...

77 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

0
SHTATËDHJETË E SHTATË RASTE ME COVID-19! Sot më 17 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 437...