SHBA shënon rekord ditor të të infektuarve me Covid-19, mbi 66 mijë raste

0
Vetëm të shtunën në SHBA janë regjistruar mbi 66 mijë raste të reja të të infektuarve me koronavirus. BBC...

144 pacientë me koronavirus në QKUK, dy në gjendje të rëndë

0
Sipas raportit 24 orësh nga Klinika Infektive, Klinika e Pulmologjisë dhe njësia intensive në Mjekësi Sportive, në trajtim janë gjithsej janë 144...

77 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

0
SHTATËDHJETË E SHTATË RASTE ME COVID-19! Sot më 17 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me...

Raste rekorde të Covid-19 në Kosovë, 129 raste vetëm sot

0
NJËQIND E NJËZET E NËNTË RASTE ME COVID-19 DHE DHJETË TË SHËRUAR! Sot më 15 qershor 2020, në Laboratorin...

LVV: Koha e zgjedhjeve po afron, do të rikthehemi fuqishëm

0
Kryetari i LVV-së, Albin Kurti ka vizituar sot Drenasin, Dardanën e Gjilanin, ku takoi aktivistët nëpër tenda dhe qytetarët nënshkrues të peticionit...

Ambasada e ShBA-së për dy kadetët e parë kosovarë të diplomuar në West Point:...

0
Arelena Shala dhe Ylli Dalladaku janë ushtarakët e rinj që do t’i shtohen radhëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës.

Banka Botërore: 60 milionë njerëz mund të përballen me varfëri ekstreme

0
Deri në 60 milionë persona do të përballen me “varfëri ekstreme” si pasojë e koronavirusit, ka paralajmëruar presidenti i Bankës Botërore, David...

CoVid-19/ Vendet evropiane ndërmarrin hapa për të lehtësuar izolimin

0
Disa vende evropiane, po fillojnë javën e re me masa lehtësuese të izolimeve të rrepta për shkak të pandemisë së koronavirusit.

5.153 persona kontakte të rasteve me koronavirus janë nën mbikëqyrjen e IKShPK-së

0
Nga data 08 shkurt deri më 14 prill 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej...

Dorëhiqet kreu i shkencës në BE prej reagimit evropian ‘zhgënjyes’ ndaj epidemisë

0
Kreu i këshillit të kërkimit shkencor të BE, Mauro Ferrari, është dorëhequr sot papritur pas refuzimit të propozimit të tij nga Bashkimi...