Agim Agushi thyen rekord të ri (Foto)

0
Agim Agushi, zhongluesi me top në kokë, ka thyer një rekord të ri. Profesor i matematikës me profesion, Agushi arriti një rekord të ri historik,...

Deontay Wilder mbron titullin WBC duke barazuar me pikë me Tyson Furyn, të cilin...

0
Deontay Wilder arriti të mbrojë titullin e WBC-së për pesha të rënda në Staples Center të Los Angles në Shtetet e Bashkuara të Amerikës...

Jeni merakli i biçikletave? Tani mund ti përdorni edhe në ujë! (Video)

0
Për çiklistët të cilët nuk duan të ndalen me pedalim vetëm në tokë, tani ata mund të vazhdojnë edhe me një sport ujor. Një zgjidhje...

Majlinda Kelmendi arrin në finale

0
Majlinda Kelmendi ka fituar edhe gjysmëfinalen në Grand Slam të Dusseldorfit që po zhvillohet në Gjermani.

Wilder “bombardon” Stiverne me nokaut teknik që në raundin e parë (Video)

0
E gjithë vëmendja e kësaj jave për dashamirët e boksit ishte në Brooklyn të New Yorkit, kjo pasi qyteti amerikan ishte nikoqir i duelit...

Khabib ka gati befasinë e madhe

0
Khabib Nurmagomedov ka sjell një befasi për fansat. Khabib Nurmagomedov dëshiron që për këtë fundvit tu sjell fansave një dhuratë të çmuar nga ai.Boksieri i...

Edhe Loriana Kuka fiton medalje në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”

0
Edhe Loriana Kuka ka fituar medalje në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Xhudistja jonë mposhti gjermanen Luise Malsahn, përmes repesazhit në kategorinë -57...

Kelmendi, “miniera e artë” e Kosovës

0
Kosova arin e ka patur gjithmonë nën këmbët e saj, në zemrën e këtij vendi, në Trepcë. Trepca megjithatë nuk është e vetmja “minierë”...

Distria Krasniqi fiton medaljen e parë për Kosovën në Tokio

0
Distria Krasniqi nuk është kthyer duarbosh nga Kampionati Botëror që po mbahet në Tokio. Xhudistja kosovare triumfoi në përballjen...

Joshua zyrtarizon kundërshtarin, në ring më 1 qershor

0
Pritjes i erdhi fundit. Meçi mes Anthony Joshua dhe Jarrel Miller është konfirmuar zyrtarisht, me AJ që do të ndeshet në Shtetet e...