Sefer Seferi mposhtet nga Manuel Charr

0
Sefer Seferi është mundur nga Manuel Charr. Vëllai i Nuri Seferit, Sefer Seferi, është mundur nga boksieri gjerman Manuel Charr në një meç shumë interesant. Meçi...

Kosova në top 10-she të shteteve më të forta në Botërorin “Tokio 2019”, fal...

0
Kosova është përfshirë në Top 10-she të shteteve më të forta në botërorin që është duke u zhvilluar në Tokio.

Shala i pakënaqur me dinamikën e punimeve në palestrën sportive në Istog

0
Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, ka vizituar sot Komunën e Istogut, ku është takuar me kryetarin e kësaj komune, Haki Rugovën....

Majlinda shkruan historinë në Rio

0
Xhudistja nga Kosova, Majlinda Kelmendi ka arritur ta fitojë medaljen e artë në Lojërat Olimpike. Kosovarja mposhti italianen, Odette Giuffrida në finalen të “Rio 2016”,...

Megjithatë, Kosova merr pjesë në Rusi

0
Kosova, megjithatë do të merr pjesë në Xhudo Masters në Rusi. Kështu ka njoftuar trajneri i përfaqësueses së Kosovës në xhudo, Driton Kuka. Ai ka bërë...

Spanja sërish injoron Kosovën, e paraqet pa flamur në Botërorin e hendbollit

0
Spanja vazhdon të mos e njoh shtetin e Kosovës dhe ka vazhduar me veprimet e turpshme edhe në sportin e hendbollit.

India nuk i lëshon vizat për përfaqësuesit kosovar, Donjeta Sadiku nuk merr pjesë në...

0
Përfundimisht, Kombëtarja e femrave të Kosovës në boks nuk është pajisur me viza. Donjeta Sadiku dhe ekipi i saj kanë pasur që të udhëtojnë drejt...

Nora, Distria e Akili ngritën në ranglistën botërore, Majlinda humb një vend

0
Xhudoja e Kosovës ka arritur një sukses të jashtë jashtëzakonshëm në kuadër të garës “Grand Prix Tunis”. Nora Gjakova, Distria Krasniqi dhe Akil Gjakova i...

Majlinda Kelmendit i bëhet pritje madhështore në Pejë

0
Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike në kategorinë 52 kilogram në sportin e xhudos. Kjo ka bërë që xhudistes ti organizohet...

Qeveria e Spanjës dorëzohet para IOC-ut, vendos t’i njoh simbolet shtetërore të Kosovës

0
Një lajm shumë i mirë për sportin e Kosovës sapo ka ardhur nga Spanja. Qeveria e këtij vendi ka marrë vendim që tani e...