Nadal e mposht Carrenon për të kaluar në 1/8 e finales

0
Tenisti numër një i botës, Rafael Nadal, e mposhti me lehtësi bashkëkombësin e tij spanjoll Pablo Carreno Bustan në tri sete radhazi,...

Rikthim triumfues i McGregor, e përgjak kundërshtarin dhe triumfon pas 40 sekondave

0
Vetëm 40 sekonda i kanë mjaftuar Conor McGregor për të mposhtur Donald “Cowboy” Cerrone në eventin UFC0-246, zhvilluar mëngjesin e sotëm në...

Ipponi i Distria Krasniqit, i dyti më i miri në botë për këtë vit

0
Viti 2019 padyshim që ka qenë vit i xhudos. E për përmbyllje sa më të mirë të këtij viti...

Boksierët kosovarë fitojnë pesë medalje në Kampionatin Ballkanik

0
Një e artë, dy të argjendta dhe dy të bronzta është numri i medaljeve të fituara nga Kombëtarja e Kosovës në boks...

Akil Gjakova i pafat, lëndimi ia pamundëson medaljen në Mastersin e Kinës

0
Lëndimi i pësuar në gjysmëfinale ia ka mohuar luftën për medalje Akil Gjakovës në garën e Mastersit, që po mbahet në Qingdao...

Himni i Kosovës dëgjohet edhe në Kinë, flamuri i Kosovës mbi atë të Rusisë

0
Kosova ka fituar edhe një medalje të artë në turnet e mëdha botëror të xhudos. Është tani Distria Krasniqi...

Distria Krasniqi e fiton të Artën në “Qingdao Masters” në Kinë

0
Distria Krasniqi e ka fituar medaljen e artë në ‘Qingdao Masters’, duke e mposhtur në finale garuesen nga Mongolia, Narantsetseg Ganbaatar.

Përballje Kosovë – Serbi në boks

0
Përballje Kosovë – Serbi, pritet të zhvillohet sot në kampionatin ballkanik të boksit, që po mbahet në Antalia të Turqisë.

Statistikat tregojnë sa bindës ishte Joshua ndaj Ruiz

0
Në revanshin e vitit Anthony Joshua ka mposhtur Andy Ruiz Jr me vendim unanim të gjyqtarëve pas 12 raundeve, për të rikthyer...

Sportisti turk fiton medalje ari në Kampionatin e Xhudos për atletët me sindromën Down

0
Në Kampionatin Botëror të Xhudos për atletët me sindromën Down që vazhdon në Portugali, sportisti turk Talha Ahmet Erdem ka fituar medalje...

Artikujt e fundit