Edhe Nora Gjakova fiton betejën e parë në Paris, kalon në rundin e tretë

0
Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, i ka ndjekur hapat e bashkëkombëseve të veta, Distria Krasniqit dhe Laura Fazliut, duke e nisur rrëgutimin në...

Distria Krasniqi e argjendtë në Grand Slamin në Kroaci

0
Xhudistja, Distria Krasniqi (52 kg) u stolis me medalje të argjendtë në turneun Garnd Slam në xhudo, që u mbajt në Zagreb. Ajo pësoi në...

Statistikat tregojnë sa bindës ishte Joshua ndaj Ruiz

0
Në revanshin e vitit Anthony Joshua ka mposhtur Andy Ruiz Jr me vendim unanim të gjyqtarëve pas 12 raundeve, për të rikthyer...

Bolt fiton medalen e tretë të artë

0
Usain Bolt e ka fituar me Xhamaikan edhe medaljen e tretë të artë në Lojërat Olimpike, Rio 2016, në disiplinën 4×100 metra vrapim. Bolt ishte...

Gazeta gjermane zbulon mënyrën se si po jeton Michael Schumacher

0
Gazeta prestigjoze gjermane “Bild” i ka kushtuar faqen kryesore ish-kampionit të Botës në Formula 1, Michael Schumacher. Në artikullin që hapet me...

McGregor i dëshpëruar, tani i ofendon familjen Nurmagomedov (Foto)

0
Ndonëse tashmë në pension, Conor McGregor nuk i ndalë ofendimet ndaj kundërshtarit që ia mbylli karrierën, Khabib Nurmagomedov. Si shpeshherë,...

Nora Gjakova e nisë me fitore

0
Nora Gjakova triumfoi me ippon kundër kolumbianes, Amaris. Xhuditja kosovare në fazën tjetër të Lojërave Olimpike të Rios të takohet me rumunen, Corina Caprioriu.

Kosova ka pretendime të mëdha në Rio

0
Kryeministri Isa Mustafa ka thënë se Kosova ka pretendime të mëdha nga Lojërat Olimpike në Rio. “Kosova me simbolet e saj shkëlqyen në parakalimin historik...

Hendboll: Spanjës i merret kampionati nëse nuk respektohet Kosova

0
Federata Ndërkombëtare e Hendbollit (IHF) ka reaguar menjëherë pas letrës që i ka dërguar Federata e Hendbollit të Kosovës, lidhur me diskriminimin...