Habibi në lot, lutje Allahut: Babai dhe më shumë se 20 familjarë, me koronavirus

0
I tronditur dukshëm, Habib Nurmagomedov (Khabib) postoi një video në Instagramin e tij në të cilin komentoi buletinin shëndetësor të babait të...

Boksierët ende në karantinë, kërkojnë të largohen nga aty

0
Kombëtarja e Kosovës në boks ka mbetur ende në karantinë edhe pse ka kaluar afatin prej 12 javës sa ishte në fillim.

​A ekziston mundësia që Kosova të përjashtohet nga garat ndërkombëtare? Flet sekretari i KOK-ut

0
Kosova ende nuk e ka Agjencinë Kosovare për Anti-Doping, as pas gjashtë vjetësh prejse është anëtarësuar në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar apo katër...

Skitaret kosovare fitojnë medalje në garën e Turqisë

0
Lirika Deva dhe Elena Hoxha shkëlqyen në garën e skitarisë, të mbajtur gjatë fundjavës në Turqi. Skitaret kosovare, Lirika...

Ekipi i xhudos së Kosovës në pullën postare të Japonisë

0
Sukseset Majlinda Kelmendit dhe ekipit të xhudos së Kosovës, janë shndërruar në frymëzim për shumë vende të botës. Ky...

Distria Krasniqi e artë në Paris

0
Xhudistja Distria Krasniqi, është fituese e Grand Slam-it të Parisit në kategorinë -52 kilogramë. Ajo përballë kishte italianen Giuffrida...

Distria Krasniqi në finale të Grand Slamit, Nora Gjakova lufton për të bronztën

0
Distria Krasniqi ka siguruar medalje në Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Paris të Francës. Ajo në...

Nora Gjakova pëson disfatë në çerekfinale, tani lufton për të bronztën

0
Xhudistja kosovare Nora Gjakova i humbi shpresat për ta fituar medaljen e artë në kategorinë deri në 57 kilogramë në Grand Slamin...

Nora mposht edhe francezen Kneto me Ippon

0
Nora Gjakova ka arritur që ta mposht francezen Priscilla Gneto. Gjakova edhe pse ishte në disavantazh me pikë, ka...

Distria i afrohet medaljes në Paris, siguron gjysmëfinalen

0
Distria Krasniqi ka kaluar në gjysmëfinale të Grand Slamit të Parisit. Xhudistja Distria Krasniqi ka fituar luftën e vështirë...