Xhaka sërish eurogol, tani ndaj Nottingham Forestit (video)

0
Granit Xhaka ka shënuar edhe një super gol për Arsenalin, pas atij kundër Hull Cityt në fundjavë. Mesfushori shqiptar kaloi Arsenalin në epërsi kundër Nottingham...

Rinovimi i Hysajt brenda javës

0
Elseid Hysaj dhe Manolo Gabbiadini janë lojtarët kryesorë, me të cilët Napoli ka bërë plan për rinovimin e kontratave. Il Mattino raporton se përfaqësuesit e...

UEFA në Kosovë për të mbledhur informata

0
Sot më 20 shtator, kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri bashkë me nënkryetarin Agim Ademi, u takuan me delegacionin e UEFA-s për çështje të gjyqtarëve,...

Atdhe Nuhiu vendos të luajë për Kosovën

0
Sulmuesi shtatlartë, Atdhe Nuhiu, ka vendosur të luajë për Përfaqësuesen e Kosovës. Lajmin për vendimin e 27-vjeçarit e ka bërë të ditur të hënën...

Lenjani i vendosur që të qëndrojë te Rennesi

0
Futbollisti i Kombëtares Shqiptare u përfol disa herë për një largim nga skuadra ku u rikthye këtë vit pas huazimit te Nantes, madje mediat...

Shala i pakënaqur me dinamikën e punimeve në palestrën sportive në Istog

0
Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, ka vizituar sot Komunën e Istogut, ku është takuar me kryetarin e kësaj komune, Haki Rugovën....

Berisha debuton me Atalantën

0
Etrit Berisha ndoshta për shumëkënd nuk e ka nisur mirë aventurën e tij me Atalantën pasi pësoi tre gola ndaj Cagliarit. Por portieri shqiptar po...

Interi mposht Juventusin

0
Interi ka mposhtur në Giuzzepe Meazza Juventusin me rezultat 2-1. Juventusi kaloi i pari në avantazh në minutën e 66-të nëpërmjet Stephan Lichtsteiner. Interi u kthye...

Rezultatet e ndeshjeve të Superligës së Kosovës

0
Besa e ka regjistruar barazimin e radhës. Skuadra pejane ndau pikët me Trepçën në Mitrovicë, duke luajtur baras, 1:1. Madje, mitrovicasit kanë kaluar të parët...

Tjetër humbje për Manchester Unitedin

0
Skuadra e Manchester Unitedit është mposhtur edhe këtë javë nga Watfordi me rezultat 3-1. “Dajt e kuq” nuk janë duke e gjetur momentin e këndelljes...