Majlinda mposht zviceranen, kalon në raundin tjetër

0
Xhudistes nga Kosova i janë dashur vetëm 10 sekonda për t’i dhënë fund luftës ndaj zviceranes. Majlinda Kelmendi fiton garen e parë, duke mposhtur zviceranen...

Notarja e siriane në “Rio 2016”, përlot botën me historinë e saj të pabesueshme

0
Notarja siriane, Yusra Mardini është sportistja me historinë më prekëse në Lojërat Olimpike. Mardini dje bëri paraqitjen e parë në "Rio 2016" pak kohë...

Urata Rama eliminohet nga Lojërat Olimpike

0
Shenjëtarja Urata Rama është eliminuar nga Lojërat Olimpike. Përfaqësuesja e Kosovës nuk arriti pikët për të siguruar kalimin tutje. Ajo përfundoi garën me 402 pikë Pas...

Kosova ka pretendime të mëdha në Rio

0
Kryeministri Isa Mustafa ka thënë se Kosova ka pretendime të mëdha nga Lojërat Olimpike në Rio. “Kosova me simbolet e saj shkëlqyen në parakalimin historik...

Mësohen çiftet e Ligës së Evropës në fazën ‘Play-Off’

0
Është hedhur shorti i ndeshjeve të fazës ‘Play-Off’ të Ligës së Evropës. Derbi i kësaj faze pritet të jetë ndeshja në mes të Fenerbahces dhe...