Edhe futbollisti tjetër i Shqipërisë kalon te Kosova

0
Valdet Rama është lojtari tjetër që do t’i bashkohet Përfaqësueses së Kosovës. I lënë jashtë grumbullimit prej disa muajsh nga Gianni de Biasi tek Kombëtarja...

Edhe Behrami i jep shpresë Kosovës

0
Valon Behrami së shpejti do të sqarojë se për cilën përfaqësuese do të luajë. Mesfushori i Zvicrës ka shkruar në Twitter se gjatë ditëve në...

Rashica zgjedh Kosovën para Shqipërisë

0
Milot Rashica ka zgjedhur Kosovën, duke lënë Shqipërinë. Ai u bë ylli i parë që i thotë ‘po’ Kosovës. SuperSport ka zbuluar edhe mesazhin që...

Majlinda Kelmendit i bëhet pritje madhështore në Pejë

0
Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike në kategorinë 52 kilogram në sportin e xhudos. Kjo ka bërë që xhudistes ti organizohet...

Atletja e mbuluar saudite bën histori në Rio 2016

0
Mbase ajo nuk fitoi garën e saj, por atletja nga Arabia Saudite hyri në histori dhe fitoi mbvshtetje nga gratë anembanë botës. Vrapuesja e shpejtë...

Miqësorja Juventus – Espanyol përfundon pa fitues

0
Juventusi dhe Espanyol kanë luajtur barazim 2:2 në miqësoren e zhvilluar në stadium neutral. Kjo miqësore vije në kuadër të përgatitjeve për edicionin e...

Prishtina fiton SuperKupën e Kosovës

0
Prishtina ka fituar trofeun e parë për këtë sezon. Prishtinasit triumfuan në stadiumin pejan “Shani Haxhiislami” kundër Feronikelit me rezultat 2-1. Prishtinasit realizuan golin e parë...

Vijola Kryeziu eliminohet nga Rio 2016

0
Atletja kosovare Vijola Kryeziu, e fundit nga Përfaqësuesja e Kosovës që garoi në Lojërat Olimpike “Rio 2016”, është eleminuar sot. Ajo ka garuar në...

Kampioni i Anglisë e nisë me humbje

0
Kampioni i Anglisë, Leicester City, ka pësuar humbje në hapje të sezonit në Ligën Premier, pasi u mposhtë në udhëtim nga Hull City me...

Atletja nga Arabia Saudite shkruan historinë në “Rio 2016”

0
Kariman Aduljadayel u bë atletja e parë nga Arabia Saudite që garoi në 100 metra sprint në Olimpiadë. 22-vjeçja me mbulesë në tërë trupin,...