Interi realizon fitoren e tretë radhazi

0
Interi ka zgjeruar serinë e fitoreve në tri të tilla me triumfin ndaj Empolit në udhëtim me rezultat 2-0. Interi e filloi furishëm takimin duke...

Real Madrid ndalet nga Villarreal

0
Skuadra e Real Madridit nuk ka arritur më shumë se një barazim përball Villarrealit në “Santiago Bernabeu”. Ndeshja përfundoi me rezultat 1 me 1, ku...

Kosova në pritje të Hetemajt

0
Kosova është në pritje të një vendimi nga Përparim Hetemaj. Një tjetër futbollist të cilin është duke e pritur Kosova tash e sa kohë është...

Kosova në mars zhvillon ndeshje me Gjermaninë?

0
Përfaqësuesja e Kosovës në futboll, në mars të vitit të ardhshëm, mund të luajë ndeshje miqësore me kampionen e botës, Gjermanisë. Kështu kanë bërë të...

Xhaka sërish eurogol, tani ndaj Nottingham Forestit (video)

0
Granit Xhaka ka shënuar edhe një super gol për Arsenalin, pas atij kundër Hull Cityt në fundjavë. Mesfushori shqiptar kaloi Arsenalin në epërsi kundër Nottingham...

Rinovimi i Hysajt brenda javës

0
Elseid Hysaj dhe Manolo Gabbiadini janë lojtarët kryesorë, me të cilët Napoli ka bërë plan për rinovimin e kontratave. Il Mattino raporton se përfaqësuesit e...

UEFA në Kosovë për të mbledhur informata

0
Sot më 20 shtator, kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri bashkë me nënkryetarin Agim Ademi, u takuan me delegacionin e UEFA-s për çështje të gjyqtarëve,...

Atdhe Nuhiu vendos të luajë për Kosovën

0
Sulmuesi shtatlartë, Atdhe Nuhiu, ka vendosur të luajë për Përfaqësuesen e Kosovës. Lajmin për vendimin e 27-vjeçarit e ka bërë të ditur të hënën...

Lenjani i vendosur që të qëndrojë te Rennesi

0
Futbollisti i Kombëtares Shqiptare u përfol disa herë për një largim nga skuadra ku u rikthye këtë vit pas huazimit te Nantes, madje mediat...

Shala i pakënaqur me dinamikën e punimeve në palestrën sportive në Istog

0
Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, ka vizituar sot Komunën e Istogut, ku është takuar me kryetarin e kësaj komune, Haki Rugovën....