Manchester United shënon fitoren e gjashtë me radhë

0
Manchester United ka mposhtur si mysafir West Hamin me rezultat 2-0. Skuadra e Jose Mourinhos ka realizuar fitoren e gjashtë me radhë në Ligën Premier,...

Taulant Xhaka mund të transferohet në Premierligë

0
West Ham është i interesuar për transferimin e mesfushorit të Baselit, Taulant Xhaka. “Hammers” kanë identifikuar reprezentuesin shqiptar si përforcim të mundshëm për afatin kalimtar...

Zgjidhet skuadra më e mirë e vitit 2016

0
Real Madridi është zgjedhur skuadra më e mirë e vitit 2016 nga ‘Globe Soccer’. Në ceremoninë e organizuar në Dubai, ‘Mbretërit’ kanë fituar çmimin e...

Milani fiton Superkupën e Italisë, mposht Juventusin

0
Milani ka fituar Superkupën e Italisë për vitin 2016. Rossonerët kanë mposhtur në finalen e zhvilluar në Doha Juventusin, pas ekzekutimit të penalltive. Koha e rregullt...

Kosova dhe Shqipëria nuk ndryshojnë pozita në ranglistën e re të FIFA-s

0
Kosova dhe Shqipëria nuk kanë ndryshuar pozitat në ranglistën e re të publikuar nga FIFA. Kosova mbetet në pozitën e 165-të derisa Shqipëria mbetet e...

Ministri Shala inspekton punimet në stadiumin dhe palestrën e Prishtinës

0
Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, ka inspektuar punimet që po bëhen për renovimin e Stadiumit të Prishtinës dhe Palestrës së vogël...

Chelsea lider i padiskutueshëm në Ligën Premier

0
Chelsea ka vazhduar me formë fantastike këtë edicion në Ligën Premier. Skuadra e Antonio Contes ka shënuar edhe fitoren e 11-të radhazi në elitën e...

Cristiano Ronaldo është futbollisti më i mirë në botë

0
Sulmuesi i Portugalisë dhe i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, zyrtarisht është shpallur futbollisti më i mirë në botë për vitin 2016. “France Football” e...

Çiftet komplete të shortit të Ligës së Kampionëve

0
Janë zbuluar tetë çiftet e shortit të Ligës së Kampionëve. Më poshtë i keni ndeshjet komplete, ku spikat super-sfida mes Barcelonës dhe PSG-së, përcjellë “Lajmi.net”. Sevilla-Leicester PSG-Barcelona Leverkusen-Atletico Porto-Juventus Bayern-Arsenal Benfica-Dortmund Real...

Ramos përsëri shpëtimtar i Realit

0
Sergio Ramos i ka sjellë tre pikë të arta Real Madridit në përballjen me Deportivo La Corunas,duke shënuar golin e fitores në minutën e...