Evertoni kompleton transferimin e Theo Walcottit

0
Evertoni e ka kompletuar transferimin e Theo Walcottit nga Arsenali. 28-vjeçari ka kaluar te Toffees për 20 milionë funte (22.6 milionë euro) dhe ka nënshkruar...

Dy futbollistët më të shtrenjtë në histori do t’i bashkohen Real Madridit

0
Eksperti francez i futbollit, Juliens Laurens tha se e sheh mundësinë që dy yjet e PSG, Mbappe e Neymar të veshin fanellen Madrilene. “Neymar, që...

Zyrtare: Schalke konfirmon huazimin e Avdijajt te Roda

0
Roda JC ka arritur marrëveshje me Schalke ’04 për huazimin e Donis Avdijajt. Sulmuesi 21 vjeçar i ka kaluar testet mjekësore për ta mbyllur marrëveshjes. Huazimi...

Zyrtare: Interi nënshkruan me Lisandro Lopezin

0
Mbrojtësi argjentinas, Lisandro Lopez është lojtari më i ri i skuadrës italiane, Interit. Inter ka konfirmuar zyrtarisht nënshkrimin me mbrojtësin argjentinas, Lisandro Lopez. Shifrat e këtij...

Zyrtare: Giggs trajner i Welsit

0
Legjenda e Manchester United, Ryan Giggs është zyrtarisht trajner i Welsit. Federata e Futbollit e Welsit përmes një komunikate ka bërë të ditur se Giggs...

Zyrtare: Dortmundi bën një supertransferim

0
Borusia Dortmund ka zyrtarizuar transferimin e Manuel Akanji nga Baseli. Mbrojtësi zviceran u transferua në Gjermani për 21 milionë euro dhe ka nënshkruar kontratë deri...

Roma me transferim të papritur nga Bundesliga

0
Klubi verdhekuq është afër transferimit të Pavel Kaderbak nga Hoffenheim. Roma mendon për merkaton e janarit. Klubi verdhekuq është afër transferimit të Pavel Kaderbak nga Hoffenheim,...

Llullaku konfirmon në Instagram destinacionin e ri

0
Azdren Llullaku ka zyrtarizuar ditën e sotme largimin nga ekipi i Astanës. Ai ka falënderuar klubit dhe mbështetësit e tij përmes një postimi në...

Largohet nga PSG, transferohet në Premierligë

0
Ai pritet të transferohet në Premierligë, ku kërkohet fuqishëm nga Manchester United. Lucas Moura do të largohet nga PSG në janar. Futbollisti nuk është më i...

Ronaldo i dëshpëruar, kërkon kalimin te skuadra angleze

0
Gazeta ‘As’ thotë se Cristiano Ronaldo ka vendosur të largohet nga Real Madrid për të shkuar te Manchester United . Sipas gazetës së lartpërmendur, klubi...