Messi: Nuk kam marrëdhënie të mira me Ronaldon

0
Menjëherë pasi fitoi Këpucën e Artë dhe pak ditë para dhënies së Topit të Artë për vitin 2017, Lionel Messi ka folur për marrëdhënien...

Talenti i Kosovës tërhiqet nga futbolli, për probleme në zemër

0
Konsiderohej si një nga talentet më të mëdhenj të futbollit kosovar, por tashmë do të mbahet mend vetëm për faktin se i ka dhënë...

Kosova nuk ia del dot përballë tri herë kampionit të Evropës

0
Kosova ka pësuar humbje në ndeshjen e parë kualifikuese të botërorit “Kina 2019” kundër ish-kampionit të Evropës. Basketbollistët tanë nuk arritën të fitonin para shikuesve...

Kosovë-Lituani, gati për superndeshjen historike

0
Pas pak minutave Kosova do ta nisë ciklin eliminator për Kampionatin Botëror “Kina 2019″. Përballë Kosovës do të jetë njëra nga kombëtaret më të forta...

Perez befason me portierin e ri në Real Madrid

0
Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez ka identifikuar portierin e tij për skuadrën e tij. Mediat spanjolle raportojnë se kreu i klubit nga Santiago Bernabeu...

Messi e fiton Këpucën e Artë, barazohet me Ronaldon

0
Lionel Messi e ka pranuar sot çmimin “Këpuca e Artë” si top golashënuesi evropian, të katërtin në karrierë, duke e barazuar kështu rekordin e...

Përdhunimi i shqiptares, Robinho reagon për herë të parë

0
Robinho ka reaguar për herë tyë parë pas vendimit të gjykatës italiane për ta dënuar me 9 vite burg për përdhunimin në grup të...

Gjashtë futbollistët që do të largohen nga Barcelona në janar

0
E përditshmja sportive katalane "Sport" raporton se gjashtë futbollistë do të nxirren në shitje në janar. Barcelona ka bërë gati listën me emrat e futbollistëve...

Europa Ligë: Milan siguron kualifikimin

0
Skuadra e Milanos është kualifikuar për në fazën tjetër të Europa Ligës. Kuqezinjtë mposhtën 5 me 1 ekipin e Austria Viennës, shkruan IndeksOnline. Të parët në...

Jashanica objektiv i rusëve

0
Bajram Jashanica mund të largohet nga Skënderbeu dhe të transferohet në Rusi. Lajmin e ka bërë të ditur vet futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës përmes...