Challandes: Jam i befasuar nga kritikat e rënda, duhet të merren parasysh edhe kundërshtarët

0
Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes ka folur në një konferencë për media një ditë para takimit në Ligën e Kombeve me kombëtaren e Greqisë. Challandes...

Vojvoda: Ne gjithmonë japim më të mirën, kemi nevojë për mbështetjen e tifozëve

0
Mërgim Vojvoda ka deklaruar se futbollistët e Kosovës janë të gatshëm të japim maksimumin në sfidën kundër Greqisë, që luhet ditën e mërkurë. ‘Dardanët’ në...

Ronaldo infektohet me COVID-19

0
Portugalia ka njoftuar se Cristiano Ronaldo ka rezultuar pozitiv me coronavirus. Në testimet e fundit të bëra nga kombëtarja portugeze, ka rezultuar se ylli i...

FFK: Pesë raste pozitive te Kosova U21, mes tyre katër futbollistë

0
Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar opinionin se Kombëtarja U21 dje iu ka nënshtruar testit për Covid-19 dhe sot është njoftuar me rezultatet...

Kosova nuk ia del as ndaj Sllovenisë

0
Kosova ka pësuar humbjen e radhës vetëm tri ditë pasi u mposht në Shkup. Skuadra e drejtuar nga Bernard Challandes u mposht nga Sllovenia në...

WBA: Krasniqi bëri histori si kampioni i parë botëror i lindur në Kosovë

0
Boksieri i lindur në Kosovë, Haxhi Krasniqi, mbrëmë e ka mposhtur me nokaut kampionin gjerman, Dominic Bosel. Kjo fitore ia mundësoi atij titujt WBA dhe...

Kosova kërkon këndelljen ndaj Sllovenisë

0
Gjashtë ndeshje pa fitore. Kjo është seria e më e dobët e Kosovës nën drejtimin e Bernard Challandes, të cilën kërkon ta thyejë sot...

Haxhi Krasniqi kampion bote – mbanë tashmë rripat IBO dhe WBA

0
Haxhi Krasniqi ka arritur të nokautojë në raundin e tretë Dominic Bosel, kampionin e IBO dhe ËBA. Haxhi Robin Krasniqi i ka dhënë fund kundërshtarit...

“Të tregojmë klasin tonë”, kapiteni Berisha: Shqipëria favorite e grupit, ja pse sakrifikova për...

0
Kapiteni i Kombëtares, për sfidën ndaj Kazakistanit, Etrit Berisha ishte i pranishëm në konferencën për shtyp para gazetarëve, ku foli për përballjen e ditës...

Të gjithë lojtarët e Kosovës negativë në testet për Covid-19, gati për Slloveninë

0
Kombëtarja e Kosovës është gati për ndeshjen e radhës. Në kuadër të ligës C në Ligën e Kombeve, Kombëtarja e Kosovës luanë përballë Sllovenisë, në...